İpek Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır?

İpek kirpik bakımında ilk olarak dikkat edilmesi gereken hijyen kurallarına uyulmasıdır. Yağlı ürünler veya maskara gibi ürünler kirpiklerin dökülmesine neden olabilir. Düşen kirpiklerin yerine yenisini eklemek gerektiğinde yine bir uzman yardımına ihtiyaç duyulur. Gece uyurken kirpiklerin üzerine yatmak ya da sık sık gözleri ovuşturmak gibi kirpiklerin yapısını bozacak davranışlardan da kaçınılması gerekir.

İpek Kirpik Uygulaması şu aralar çok trend ve popüler bir uygulama. Aslına bakarsak kirpik protezi uygulamalarından birisi. Diğerleri Mink ve Kaşmir Kirpik . Fakat genel ağız alışkanlığı tüm kirpik protezi uygulamalarına ülkemizde İpek Kirpik deniyor..

Hem taktırdığınız kirpiğin ömrünün uzun olması hem de enfeksiyon gibi göz hastalıklarından korunmak için ipek kirpik uygulamasında bakım kurallarına mutlaka uymak gerekir.

İpek kirpik uygulamasını yaptırdıktan sonra ilk 24 saat çok önemli. Çünkü kirpiğin dayanıklılığını bozan hususlar genelde ilk 24 saatteki kullanım kusurlarından kaynaklanmaktadır. Öncelikle ilk yaptırdığınız gün mutlaka sırt üstü uyumalısınız. Çünkü yan veya yüz üstü yattığınızda kirpiklerinizin yastığa temas etmesi . Dökülmelerine ve kirpik diplerinin aşırı zorlanmasına bağlı ağrıya neden olacaktır. İkinci dikkat edilmesi gereken önemli husus ise ilk 24 saat sudan korumaktır.Çünkü ilk 24 saatte su ile temas etmesi kirpiklerin tutunduğu yapıştırıcıyı bozacağından erken dökülmeye neden olur. Bu süre geçtikten sonra ipek kirpikler ile suya girmek serbesttir. Fakat çok nemli sıcak ortam olan saunadan gene uzak durmak gerekir

İpek kirpik uygulamasını yaptırdıktan sonra kullanacağınız makyaj malzemeleri çok önemlidir. Çünkü yağsız makyaj malzemelerini kullanmanız gerekecektir. Ayrıca rimel kullanılmaması gerekir. Çünkü bu ürünler kirpiklerinize yapıştırılmış olan kirpik protezlerinin ( ipek, mink veya kaşmir ) dökülmesine neden olacaktır.

Kirpiklerinizi mutlaka hergün taramanız gerekmektedir. Bunun la ilgili fırçaları mutlaka ipek kirpik uygulamasını yaptırdığınız yerden temin edin. Fırça ile taramak hem kirpiklerinizin şekil olarak formunu korurken hemde birbirlerine dolanmalarını ve sonrasında oluşabilecek enfeksiyon gibi problemlerden korur.

İpek kirpik uygulamalarını uzun süreli kullanmak istiyorsanız mutlaka belirlenen sürelerde bakımını yaptırın. Bu süreler Min Kirpikte ortalama 2-3 hafta , İpek Kirpikte 3 hafta , Kaşmir Kirpikte ortalama 3-4 haftadır.

İpek kirpik yaptırdıktan sonra gözünüzü istediğiniz zaman elleme ve ovalamayı unutmanız lazım. Sürekli ovalama ve ellemeniz mikropların gözünüze bulaşmasına ve konjonktivit veya kirpik dibi iltihaplanmalarına sebep olabilir.Kirpikleriniz çok rahatsız ederse temiz bir havlu ile yumuşakça bastırarak rahatlatabilirsiniz. Diğer bir önemli hussus asla kirpik protezlerini çekerek çıkartmaya çalışmayın. Çünkü oldukça kuvvetli ve özel bir malzeme ile yapıştığından çektiğinizde kendi kirpiklerinizi de sökersiniz. Bu da kalıcı kirpik kayıplarına yol açabilir. Bu yüzden çıkartmak istediğinizde mutlaka kirpik uzmanınıza gidip özel solüsyonlarla kolaylıkla çıkarttırabilirsiniz.

Kirpiklerinizle ilgili bir sorun hissettiğinizde kendiniz bir işlem yapmadan önce mutlaka kirpiğinizi yaptırdığınız yerdeki uzman kişi ile irtibata geçin. Size en iyi yardımı yapacak kişi odur. Asla ve asla bilgisiz, bu konuda eğitim almamış kişilere kendinizi teslim etmeyiniz

Bu hususlara riayet ettiğiniz taktirde. Harika muhteşem bakışlara sahip olacak ve yeni kirpiklerinizle göz dolduracaksınız

Yorum Yaz