Kalıcı Makyaj Hakkında Merak Ettiğiniz Herşey!

Yeni Dönem Kalıcı Makyaj

Yeni teknikler sayesinde artık çok daha doğal görünen Kalıcı Makyaj işlemleri birçok kadın tarafından tercih edilmeye başlandı. Eski kötü örneklerin yerini, yeni doğal uygulamalar aldıkça, kalıcı makyaja cesaret edenlerin sayısı da hızla artmaya başladı.

Türkiye’de Kalıcı Makyaj uygulamaları ile ilgili son dönemde büyük değişikliklerin yaşandığını görüyoruz. Bu değişim iki önemli sebebi var.

  • Birincisi; işlemlerde kullanılan teknikler çok değişti ve gelişti. Cihaz teknolojisi ilerlerken, bunun yanında kullanılan pigmentler/boyalar artık çok daha doğal içeriklerde üretilmeye başlandı. Bu sayede işlem sonundaki görüntü çok daha doğal bir hale geldi.
  • Diğer bir önemli konu ise; işlem yaptıran kişiler artık bu konuda çok daha fazla bilgi sahibi. Bu sebeple işlem sonunda ne olacağını ve ne olmayacağını çok daha iyi biliyorlar. Uzman seçimi yaparken nelere dikkat edecekleri konusunda daha bilinçli hale geldiler.

Kalıcı Makyaj 5 Yıl Kalır mı?

“Kalıcı makyaj 5 yıl kalır” yalanının büyük bir yalan olduğu artık çok net olarak ortada.

Herkes çok net olarak biliyor ki böyle bir kalıcılık süresi falan yok. Eskiden bazı işletmelerin ticari kaygılarla müşteriyi yanlış yönlendirmesi sonucunda büyük hayal kırıklıkları meydana geliyordu. Şimdilerde işlem yaptıran kişinin beklentileri çok daha doğru ve makul seviyelerde. Müşteriyi yanlış bilgilendirerek satış yapmaya çalışan işletmelerde bu süreç içerisinde yavaş yavaş azalmaya başladı.

kalici-makyaj-img1

Nedir bu Kalıcı Makyaj?

Bu soruya cevap vermeden önce “Ne değildir” sorusuna değinmek istiyorum.

Şunu net olarak bilmek gerekir ki; özel bir davete giderken yaptığımız makyajın kalıcı olarak yapılması de-ğil-dir. 😊 Birçok kişi böyle olmadığını biliyor olsa da, ilk defa duyanların halen böyle bir düşünceye kapılabildiklerini görüyorum. Burada yapılan işlem “micropigmentation” işlemidir. Yani, pigmentlerin (boyaların) micro-iğneler ile cildin 0,25 milimetre altına yerleştirilmesi işlemidir.  Yani bir milimetrenin çeyreği kadar derinlikte (yüzeydeki) deri altına pigmentler yerleştirilerek yapılan bu uygulama ile kaş, eyeliner, dipliner, dudak kontürü, dudak içi renklendirme, saç simülasyonu ve areola işlemleri kalıcı olarak yapılabilir.

İngilizcesi “Semi Permanent Makeup” olan bu işlemin adından da anlaşılacağı gibi “yarı kalıcı bir makyaj” işlemidir. Estetik amaçlı yapılan bu uygulamalar bir süre sonra cildimizden silinip gider.

Yorum Yaz